Facebook

Plastové bazény a jak o ně pečovat

Pravidelná a správná údržba je základem ke spokojenému koupání ve vlastním venkovním bazénu. Jak se starat o venkovní zapuštěné bazény, aby se z nich nestaly zelené rybníčky plné řas a nečistot? Přečtěte si pár rad a tipů od firmy Bazény Kostelec, která se specializuje na plastové bazény.

Jak pečovat o bazén? Firma Bazény Kostelec radí:

Venkovní bazény zbavujte fyzických nečistot

V první řadě se jedná o odstranění nečistot v bazénu, které jsou snadno vidět a se kterými byste si neužili příliš hezké koupání. To jsou například listy, tráva, kamínky či jiné nečistoty, jenž do vody zavál vítr. Na hrubé nečistoty vám postačí manuální teleskopická tyč se sítkem.

Plastové bazény - špinavé dno i stěny

Pro důkladné čištění se používají bazénové vysavače, které se dělí na mechanické, poloautomatické a automatické. Mechanické vysavače musí ovládat člověk z břehu, naopak automatické bazénové vysavače zajišťují pohodlí, jelikož se o vyčištění bazénu postarají zcela sami.

Zapuštěné bazény - jak na čištění vody?

Bez čeho se při péči o venkovní bazény nevyhnete, je filtrační zařízení. Pískové filtry se strají o to, aby byla voda stále čistá. Jelikož se ale filtr zanáší, tak je čas od času dobré zkontrolovat jeho stav, a případně ho proprat a vyplavit usazené nečistoty.

Bazénová voda by měla mít pH v hodnotě 7,2 - 7,6. Hodnotu pH se doporučuje měřit každý den, a to i kvůli vašemu zdraví. Když je totiž pH nižší než optimální hodnota (kyselé prostředí), tak bazénová voda může způsobit podráždění kůže či očí. Mimo jiné hrozí i koroze kovových částí bazénu či jeho zblednutí. Naopak vyšší hodnota pH (zásadité prostředí) přispívá k většímu zakalení vody a snížení účinku bazénové chemie.

Plastové bazény a jak o ně pečovat

Venkovní bazény a bezénová chemie

Pro údržbu vody se také používá bazénová chemie. Existuje široké spektrum přípravků, které slouží například ke zvýšení či snížení hodnoty pH, nachlorování vody na začátku koupací sezóny, průběžné dezinfekci vody, likvidaci řas či k zazimování bazénu.

Plastové bazény, příslušenství i bazénová chemie

Zajímají vás venkovní zapuštěné bazény? Nebo potřebujete příslušenství či bazénovou chemii pro provoz a údržbu bazénu? Obraťte se na naši firmu Bazény Kostelec! Mezi naše služby patří:

- Venkovní bazény
- Zapuštěné bazény
Zastřešení bazénů
- Příslušenství k bazénům
- Bazénové jímky a plastové šachty
- Bazénovou chemii
- Dlažby a lemy

Bazény akce - pořiďte si kvalitní bazén za výhodnou cenu!

Zpracovávám...
Napište nám

Odesláním požadavku souhlasíte se zpracováním osobních údajů.