S NÁMI JSOU KOUPALIŠTĚ ZBYTEČNÁ!

Nabídka akčních setů
Bazény
Zastřešení
Plastové jímky a šachty
Rady a tipy

Technologie

Skimmery

Odsavače nečistot napadaných na hladinu vody jsou zabudované nejčastěji do stěny bazénu.

Skimmery

Trysky

Bazénová tryska zajišťuje cirkulaci bazénové vody, vrací přefiltrovanou vodu z bazénové pískové filtrace zpět do bazénu.

Bazénové trysky

Světla

Osvětlení bílými bazénovými světly můžete umístit na stěny vašeho bazénu a záleží jen na vás, jestli se rozhodnete osvětlit venkovní okraje bazénu nebo jeho vnitřek.

Bazénová světla

Bazénové žebříky

Bazénové žebříky jsou určeny pro privátní a komerční plastové bazény. Jsou vyrobeny z leštěné nerez oceli AISI 304 (AISI 316) o průměru 43 mm. Stupně jsou doplněny protiskluzovými nášlapy. Každý bazénový žebřík je zakončen opěrným kloubem směrem ke stěně bazénu. Kotvení se dodává s pouzdrem a svorkou pro uzemnění.

Bazénové žebříkyBazénové žebříky PrahaBazénové žebříky, Polman

Bazénová čerpadla

Jednoduché bazénové čerpadlo kompozitní konstrukce vyrobené s polypropylenu a určené pro filtrační okruhy bazénu. Pumpa je vybavená vlasovým filtrem s průhledným poklopem. Díky své koncepci pracuje toto samonasávací čerpadlo ekonomicky a bezhlučně. Čerpadlo pro bazény je připraveno k instalaci do filtračních systémů zabudovaných i nadzemních bazénů. Výsledkem ergonomické konstrukce je optimální výkonnost při minimální spotřebě.

Bazénová čerpadla

Elektroautomatické řídicí systémy

Elektrická automatická ovládání pro bazénovou technologii jsou rozdělena do čtyř základních modifikací, a to:

- Automatika pro filtraci bazénů: „malá automatika“
- Automatika pro filtraci bazénů a elektrické topení do 15 kW: „velká automatika“
- Automatika pro filtraci bazénů a elektrické topení nad 15 kW: „velká automatika nad 15 kW“
 -Automatika pro filtraci bazénů a výměníkové topení: „automatika pro výměník“

Každou z těchto automatik lze doplnit o řadu dalších el. prvků. Nejjednodušší je napojení a jištění, např. světel, protiproudů, odvlhčovačů atd., ale je i možné po dohodě každé zařízení doplnit jakýmikoli dalšími el. prvky, např. blokacemi s již stávajícím elektrickým zařízením v budově u bazénu (topení apod.).
Další z mnoha možností rozšíření komfortu relaxace u bazénu je spínání vodních atrakcí přímo z bazénu pomocí pneumaticko-elektrického převodníku, nebo systému s dálkovým ovládáním (vhodné, např. když je technologie v obtížně přístupné technologické místnosti).

Elektroautomatické řídicí systémyElektroautomatické řídicí systémy bazénůElektroautomatické řídicí systémy pro bazény

Filtrační stanice pro plastové bazény

Pískové filtry pracují na přirozeném principu filtrace vody. Voda prostupuje uloženou vrstvou písku, jež zachycuje drobné nečistoty. Tímto způsobem se pochopitelně písek zanáší a je nutno jej propírat, k čemuž nám slouží šesticestný ventil. Pootočením ventilu do polohy praní písku změníme směr proudění vody a tím vyplavíme usazené nečistoty do odpadu. Tento proces můžeme opakovat po celou životnost písku, která je v porovnání s jinými filtračními metodami velmi vysoká.

Pískové filtrační stanice KIT pro plastové bazény jsou instalovány na deskovém podstavci a skládají se s polypropylénové filtrační nádoby se šesticestným ventilem s tlakoměrem a kontrolním průzorem. Uvnitř nádoby je drenáž. Sání šesticestného ventilu je propojeno flexibilní hadicí s rozebíratelnou koncovkou s čerpadlem Micro nebo Mini Delfino. Čerpadlo je jednofázové a samonasávací.

Filtrační stanice pro plastové bazény

Protiproudy pro bazény

VESTAVNÝ PROTIPROUD K-JET SENA A CALIPSO

Vestavný protiproud pro bazény je předpřipraven k velmi snadné instalaci. V zařízení je možno regulovat intenzitu proudu vody a přisávání vzduchu, to vše na trysce o průměru 40 mm, která je též směrově nastavitelná. Tato tryska je spolu se sáním a pneumatickým spínačem v čelním krytu zařízení. Celé zařízení je vyrobeno z nekorodujících materiálů podle Evropských norem, motor čerpadla má třídu izolace IP55 a elektropneumatické spínání IP65. Výrobek je vhodný pro všechny druhy bazénů a podle typu se rozlišuje pro bazény předvyrobené, fóliové nebo betonové, a to s rozdílnou výbavou. Je možno jej dodat také na dvě části: předmontážní sestava a druhá část k předmontážní sestavě.

Protiproudy pro bazényVestavný protiproud pro bazény

VESTAVNÝ PROTIPROUD V-JET

Vestavný protiproud V-JET

Pískovcové lemy pro plastové bazény

Pískovcové lemy dodávané naší firmou jsou nadstandardním ukončením okraje bazénu, zvyšují estetickou hodnotu bazénu, pro svůj tvar působí zároveň jako vlnolam. Jsou vyráběny lisováním směsi křemičitého písku, cementu a tvrdidla. Dlaždice se lepí na okraj bazénu, následně jsou vyspárovány a opatřeny impregnací. Takto ošetřený povrch je nenasákavý, otěruvzdorný. Rozměr a tvary jednotlivých dlaždic je možné přizpůsobit většině bazénů.

Pískovcové lemy pro plastové bazény
Lemy pro bazény

Solární kolektory

Bazénové solární kolektory SC Vám výrazně prodlouží letní sezónu, a to při téměř nulových nákladech (v případě napojení na filtrační okruh). Jsou vyrobeny ze speciálně upraveného polymeru tak, aby byly odolné proti UV záření, mrazu, extrémnímu znečištění ovzduší, oxidaci. Jsou také odolné proti bazénové chemii. Lze je instalovat jak k bazénům, které jsou
již v provozu, tak k bazénům nově zbudovaným, a to na střechu rodinného domu, garáže, nebo na zahradu. Pro lepší účinnost vyberte správné místo tak, aby na solární panely dopadalo co nejvíce slunečních paprsků. Ideální pozice montáže je na jih při úhlu 15 – 30° od horizontu. Solární panel nemá téměř žádnou tlakovou ztrátu.
Bazénové solární kolektory

Zakrytí bazénu a navíjecí zařízení

Solární polštářková fólie je určena jak pro bazény venkovní, tak i interiérové. Slouží hlavně k zabránění úniku tepla a vodního odparu. U venkovních bazénů také k částečnému ohřevu bazénové vody, kde k tomu využívá vzduchové bubliny, které slouží jako lupy.Díky navíjení folie na naviják nedochází ke skládání plachty a přetahování přes hrany bazénu, a tím se přispívá k prodloužení životnosti plachty. 

Navíjecí zařízení jsou vyráběna firmou Vágner a to v několika modifikacích, pevné, tj. pro pevnou instalaci pomocí hmoždinek, které jsou součástí, přenosné a mobilní (s kolečky). Tyto stojany jsou vyrobeny z leštěné nerezové oceli a plastových částí. Součástí dodávky je kompletní sada s příslušnými komponenty pro zajištění pevného napojení plachty, tkalounu a navíjecí tyče. Teleskopické navíjecí zařízení krycích plachet má také pojistku proti rozmotání navinuté krycí plachty.

Zakrytí bazénu a navíjecí zařízení

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla zajišťují oproti tradičním metodám vyhřívání bazénů značné energetické úspory. Využívají tepelnou energii získanou z okolního vzduchu a pomocí výměníku v tepelném čerpadle ohřívají bazénovou vodu. Tepelná čerpadla Rapid jsou nejnovější generací tepelných čerpadel navržených pro vyhřívání bazénu. Využívají obdobně jako jiná tepelná čerpadla zbytkovou energii ze vzduchu. Energii předává pomocí titanového výměníku do bazénové vody.Rapid využívá nejmodernější japonskou technologii „RAPID Power Technology“, která zajišťuje nejvyšší účinnost a výkon. Z každé vložené kilowaty elektrické energie získáme až 7 kW topného výkonu. Plášť celé jednotky je vyroben z plastu odolného UV zářením.

Tepelná čerpadla pro vyhřívání bazénůTepelná čerpadla pro výhřev bazénů

UV Lampy

Úpravu bazénové vody je možné zajistit i jinou než chemickou cestou. Dezinfekce vody se provádí též prostřednictvím UV sterilizátoru a ionizeru.

UV Lampy pro bazény

Tepelné výměníky OVB

Tepelný výměník OVB je určen pro vytápění bazénové vody nebo vody v jiných nízkotlakých okruzích, například vodních lázních a vířivých vanách. Můžeme jej však také použít pro instalaci v okruzích s vodními zásobníky, solárními kolektory, tepelnými čerpadly, ale i pro podlahové vytápění nebo vytápění chodníků atd. Výměníky OVB mají zkonstruovány tak aby byl přenos tepla z primárního na sekundární okruh efektivní. Celý výměník je vyroben z nerezového materiálu AISI 316L, který zaručuje vysokou kvalitu a odolnost vůči agresivní vodě.

Tepelný výměník OVB pro vytápění bazénové vody

Automatické vysavače Zodiac

Vaše minimální zapojení vyžadují plně automatizované čisticí roboty. Silný vír uvnitř filtru umožňuje vysátí i těch nejmenších nečistot na dně nebo stěnách bazénu. Poloautomatické vysavače se od klasických vodních vysavačů liší náhodným pohybem po dně bazénu a zapojením přes skimmer na filtrační pískovou nádobu.

Vysavače do bazénuAutomatické vysavače ZodiacAutomatické vysavače do bazénu

Zpracovávám...

NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT!

Odesláním požadavku souhlasíte se zpracováním osobních údajů.