Facebook

Stavba bazénu

Stavba bazénu začíná dovezením bazénu na místo pomocí speciálního vozíku a většinou ručním přemístěním na předem připravenou betonovou armovanou desku izolovanou extrudovaným polystyrenem. Stavba bazénu probíhá po usazení bazénového tělesa a plastové šachty na připravenou betonovou desku, kam se provede montáž bazénové technologie a následné připojení filtrace ke skimmeru a tryskám na bazénu.

Nové akční sety bazénů

Dále stavba bazénu, resp. přípravné práce pro samotnou instalaci, pokračuje montáží světel popř. hlavic protiproudu do bazénu. Tím je bazén předán ke stavebním pracím a vlastnímu obsypání polosuchou betonovou směsí. Stěny bazénu je třeba izolovat polystyrenem, který je součástí dodávky.

Dovoz bazénuPřeprava bazénuPřeprava bazénu Praha

Příprava stavby bazénu:

Připravená jáma musí být větší o 20 cm ze všech stran, než je půdorysný rozměr bazénu. V případě větší velikosti bazénu, než dovolují přepravní možnosti, a to je od velikosti 9 × 4 m a výše, je potřeba stavební připravenost a velikost jámy konzultovat s výrobcem z důvodu svařování bazénu na místě u zákazníka. Hloubka jámy je dána součtem výšky zapuštěného bazénu podle konečné úpravy /pískovec, dlažba/ dále izolací /polystyren 3cm/ a sílou betonové desky. V případě vnějších plastových schodů je třeba vyhloubit jámu dostatečnou podle velikosti a umístění schodů.

Instalace bazénuPříprava pro bazén

Základní betonová deska:

Betonovou desku je třeba zhotovit v dostatečné velikosti dle bazénu a v síle cca 15 cm s použitím armovacích sítí. Bude-li u bazénu použita výpusť, je možné k ní desku spádovat, maximální spád 2 cm na celou délku bazénu, v případě bazénu bez výpusti je nutné udržet rovinu betonové základní desky z důvodu vzhledu bazénu. Pokud jsou součástí bazénu vnější plastové schody, je třeba vybetonovat plochu pod schody. Schody je třeba podezdít po nainstalování bazénu.

Příprava základové desky pro bazénStavba bazénuBetonová základová deska pro bazén

Šachta na filtraci:

Součástí bazénu je filtrační zařízení, topení pro ohřev, UW lampa, výměník, protiproud atd., veškeré zařízení je možné umístit do sklepních prostor, garáže dle možností, nebo do dodávané dle vybavení odpovídající plastové šachty. Filtrační zařízení a další komponenty by měly být umístěny v suchém prostředí v hloubce 1 metr, tak aby mohl být vyspárován rozvod filtrace. Pod samotnou plastovou šachtu doporučujeme vybetonovat betonovou desku o síle cca 10 cm, a samotnou šachtu po nainstalování bazénu obsypat betonovou směsí.

Stavba filtrační šachty pro bazénMontáž filtrační šachty pro bazénInstalace filtrační šachty pro bazén

Stavba bazénu, montáž a jeho usazení

Po uplynutí cca 14 dnů se na vyzrálou betonovou desku rozloží extrudovaný polystyren o síle 3 cm, na který se uloží bazén a provede se následná montáž vybraného příslušenství do samotného těla bazénu, to je skimmer, světla, trysky, protiproud… Následně se připojí filtrační zařízení a osadí se šachta vybranými komponenty /topení, výměník, UW lampa, protiproud atd./. Po dokončení kompletace je možné bazén a šachtu začít obsypávat vlhkou betonovou směsí a současně napouštět bazén vodou, tak aby se vyrovnávaly tlaky. Beton pěchujeme tak, aby se udržela rovina stěn a tím i celkový vzhled bazénu.

Betonáž celého bazénu doporučujeme rozdělit na několik po sobě jdoucích dní. Konečnou úpravu okolí tělesa bazénu je možné řešit několika způsoby s přihlédnutím k dalším záměrům s bazénem /zastřešení/ a to samotnou dlažbou doraženou pod límec bazénu nebo pískovcovým lemem překrývajícím okraj bazénu.

Stavba bazénu PrahaInstalace bazénu PrahaZateplení bazénu

Usazení bazénuInstalace světel do bazénuInstalace světel do bazénu Praha

Elektroinstalace:

Pro napojení základního a doplňkového vybavení bazénu je třeba proudového chrániče v rozvodném zařízení, ze kterého je toto vybavení napojeno. Elektroinstalaci může provádět pouze osoba s příslušnou kvalifikací.

Zpracovávám...
Napište nám

Odesláním požadavku souhlasíte se zpracováním osobních údajů.