Facebook

Plastové bazény a jejich zazimování - jak na to?

Správná údržba bazénu je velmi důležitá pro prodloužení jeho životnosti a udržení všech deklarovaných vlastností a parametrů. Mezi nejdůležitější úkony v péči o zapuštěné bazény patří jejich zazimování. Jak na to? Tak v tom vám poradí firma Bazény Polman, která se specializuje na plastové bazény.

Na začátek je důležité říct, že pokud si na zazimování bazénu nevěříte nebo nejste příliš zkušení v péči o plastové bazény, je dobré si na pomoc zavolat odbornou firmu. Ochotní a zkušení pracovníci firmy Bazény Polman vás naučí, jak zazimovat bazén, stačí nás kontaktovat.

Plastové bazény - jak na zazimování bazénu?

Kdy se mají zazimovávat zapuštěné bazény? Ideálně na podzim, kdy se teploty pohybují okolo 10 °C. Za této teploty se totiž rapidně snižuje množení bakterií, řas a mikroorganismů v bazénové vodě.

Ze všeho nejdůležitější je bazén nejprve důkladně vyčistit bazén a ošetřit vodu. Pomocí ruční teleskopické síťky snadno odstraníte nečistoty na hladině, naopak pro vyčištění dna je vhodný bazénový vysavač. Pro správné složení vody (zjistíte pomocí testerů bazénové vody, ideální pH je 7,2 - 7,6) využijte bazénovou chemii. Nezapomeňte také řádně propláchnout filtr.

Dále je třeba odpustit vodu z bazénu. Nevypouštějte však celý bazén - vodu je důležité odpustit zhruba 10-20 cm pod technologické prostupy, tj. skimmer, trysky či hlavu protiproudu. Důkladně očistětě stěny bazénu, poté odpusťte také filtrační nádobu. Dále je důležité otevřít všechny uzavírací ventily (výtlak technologie, sání...) a přesvědčit se, že v technologii není žádná voda.

Dalším krokem je aplikace zazimovacího přípravku, který je nejprve nutné si zakoupit (zazimovací přípravek máme také v nabídce). Poté přípravek vmíchejte do vody, a to dle uvedených instrukcí na obale. Aby jste měli jistotu, že voda v bazénu opravdu nezamrzne, můžete ještě použít tzv. dilatační plováky, které umístítě na hladinu vody. V neposlední řadě je potřeba se postarat o bazénové příslušenství - v bazénu by například neměly přes zimu zůstat bazénové schůdky.

Ještě jednou zkontrolujte, zda je bazén dokonale čistý a zda v technologiích opravdu nezůstala žádná voda. Poté už jen zbývá bazén zakrýt krycí plachtou a příslušenství uložit na suché místo.

 

Další informace naleznte v článku Servis bazénů

 

Plastové bazény od firmy Bazény Polman!

V naší nabídce naleznete:

- Venkovní bazény
- Zapuštěné bazény
Zastřešení bazénů
- Příslušenství k bazénům
- Bazénové jímky a plastové šachty
- Bazénovou chemii
- Dlažby a lemy

Zapuštěné bazény a jejich zazimování

Hledáte zapuštěné venkonví bazény za příznivou cenu? Podívejte se na bazény akce!

Zpracovávám...
Napište nám

Odesláním požadavku souhlasíte se zpracováním osobních údajů.