Facebook

Jak vybrat bazén?

Chcete si užívat koupání na vlastní zahradě, ale nevíte, jak vybrat bazén? Firma Bazény Kostelec (dříve Polman), která se specializuje na plastové bazény, vám přináší několik užitečných rad a tipů, jenž vás přiblíží k vysněné relaxaci či vodním hrátkám ve vlastním bazénu.

Ideální volbou jsou plastové bazény

V první řadě je potřeba si vůbec rozmyslet, z jakých důvodů se rozhodujete pro pořízení bazénu. Výběr bazénu totiž není radno uspěchat a podcenit, jelikož se jedná o dlouhodobou investici. Je tedy důležité si položit následující otázky:

Kolik mám volného prostoru na zahradě?

Pokud nemáte příliš místa na svém pozemku, ale přesto v obchodech zasněně obhlížíte venkovní bazény, i pro vás existuje řešení - nadzemní venkovní bazény. Jedná se o gumové bazény se samononosným prstencem, které jen stačí nafouknout, napustit a užívat si koupání. Tyto venkovní bazény se ovšem neřadí k těm, ve kterých byste si koupání naplno užívali, natož si v nich zaplavali. Gumové nadzemní bazény mají navíc omezenou životnost a jsou náchylné k protržení.

V případě, že máte na zahradě dost prostoru, tak by jednoznačnou volbou měly být plastové bazény zapuštěné do země, které jsou cenově příznivé a zároveň nabízí prvotřídní vyžití od relaxace až po plavání. Zapuštěné bazény se navíc dají snadno zastřešit. Podle prostorových možností si také zvolte tvar bazénu - plastové bazény mohou být obdelníkové, oválné nebo kulaté. Pokud si přejete bazén atypických tvarů, obraťte se na naši firmu Bazény Kostelec - na vaše přání vyrobíme plastové bazény téměř jakéhokoliv tvaru.

Chci v bazénu plavat, nebo se v něm jen zchladit a relaxovat?

S touto otázkou samozřejmě souvisí velikost bazénu. Kromě toho je však třeba si uvědomit, že čím větší bazén, tím vyšší náklady, a to nejen z hlediska prvotní investice, ale také provozu bazénu. Pokud toužíte po plavání, tak určitě v bazénu využijete protiproud - i malý bazén s protiproudem totiž dokáže uspokojit náročnějšího plavce. Na plavání je také lepší zvolit obdélníkový či oválný tvar bazénu. Jestliže ale chcete v bazénu spíše relaxovat nebo si v něm užívat vodní hrátky s rodinou, je optimální volbou kruhový bazén.

Jaké rozměry by měly plastové zapuštěné bazény mít? Udává se, že pro kondiční plavce stačí bazén s rozměrem 2,5 x 4,5 m a s protiproudem, pro rodinné koupání byste měli volit bazén o trochu větší, například 6 x 3 m.

Budou se v bazénu koupat i malé děti?

Na této odpovědi zavisí výběr hloubky bazénu. Pokud chcete pořídit bazén pro malé děti, měli byste vybírat venkovní bazény s hloubkou do jednoho metru. Co se týče plavání, tak se uvádí, že hloubka 1,2 m je zcela dostačující. Jestliže už ale máte větší děti, které by rády skákaly do bazénu, volte spíše plastové bazény o hloubce 1,5 m.

Chci se koupat jen v létě, nebo i na jaře a na podzim?

Venkovní bazény neslouží jen k ochlazení během horkých letních dnů, ale mohou sloužit jako ideální forma odpočinku po téměř většinu roku. Toho docílíte tak, že si pořídíte bazén se zastřešením. Plastové zapuštěné bazény se navíc zastřešují snadněji, než nadzemní venkovní bazény, mimo to je u nich asi o 3O% nižší investice.

Bazény akce - kvalitní plastové bazény za výhodnou cenu

Chcete bazén i se zastřešením za rozumnou cenu? Vyberte si některý z našich akčních setů!

Plastové bazény jedině od společnosti Bazény Kostelec

 Další informace se dočtete také v publikovaném článku Plastové bazény dlouho vydrží a jsou téměř bezúdržbové

 

V naší nabídce naleznete:

Venkovní bazény
Zapuštěné bazény
Zastřešení bazénů
Příslušenství k bazénům
Bazénové jímky a plastové šachty
Bazénovou chemii
Dlažby a lemy

Zpracovávám...
Napište nám

Odesláním požadavku souhlasíte se zpracováním osobních údajů.